Kofein může být nejoblíbenější drogou na světě

V současné době chybí dlouhodobý výzkum zdravotních účinků keto.

Prozatím se poraďte se svým zdravotnickým týmem, než vyzkoušíte extrémní výstřelek diety, včetně keto. «Bez ohledu na pohlaví by pacienti měli tyto diety zahájit pouze pod přímým lékařským dohledem a po konzultaci s odborníkem na výživu,» varuje.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější v ketogenní dietě

6 nejlepších keto dietních podcastů pro rok 2021

Protože je ketogenní dieta přísná, nebudete chtít na začátku jít sami. Zvažte přidání těchto inspirativních podcasterů do týmu podpory.

Od Jessica Migala 21. prosince 2020

Co se stane s vaším cholesterolem, když držíte keto dietu?

I když vám hrozí kardiovaskulární onemocnění, stále můžete být kandidátem na oblíbenou dietu.

Od Jessica Migala 19. listopadu 2020

10 receptů na grilování, které jsou vhodné pro keto, si připravte letos v létě

Grilování v létě? Objevte 10 lahodných a zdravých hlavních jídel a boků, které si můžete v létě vychutnat a podávat své rodině a přátelům. . . .

Od Leslie Barrie 16. června 2020

Proč vám při keto dietě vypadávají vlasy (a jak s tím přestat)

Nedostatek kalorií, snížený příjem bílkovin, rychlé hubnutí a nedostatek mikroživin mohou mít vliv na růst a zdraví vlasů. Zde je návod, jak zachovat. . .

Od Jessica Migala 26. května 2020

10 dezertních receptů, kterým nebudete věřit, jsou keto přátelské

Malá hrstka snadno vyměnitelných přísad dělá z klasických lahůdek, jako jsou čokoládové sušenky, jablečný koláč a tvarohový koláč, povolené na ketogenní dietě.

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES 30. dubna 2020

7 receptů na oblíbenou keto dietní dietu bloggerů (plus 1 dezert)

Zvažte tyto vzrušující, chutné a živinami nabité pokrmy při střídání keto jídla.

Od Jessica Migala 10. dubna 2020

15 potravin, které nemůžete jíst na keto (a co si místo toho vybrat)

Od tradičně zdravých potravin po nepříliš výživné pokrmy, tyto možnosti mohou omezit keto úspěch. Abyste se udrželi na trati, proveďte následující swapy.

Od Jessica Migala 27. března 2020

Keto dieta prospěšná pouze 1 týden, navrhuje studie na myších

Po jednom týdnu na ketogenní dietě začaly myši hromadit tuk a vyvinout se u nich obezita a cukrovka 2. typu. Je však zapotřebí dalšího výzkumu na lidech.

Od Becky Upham 30. ledna 2020

Podle bloggerů musí být seznam potravin s keto dietou nutný

Tyto keto schválené potraviny obsahují několik vážných výživových výhod.

Od Jessica Migala, 25. října 2019

20 keto dietních jídel, která můžete udělat předem

Chcete změnit svůj keto jídelníček? Zde je přehled receptů s nízkým obsahem sacharidů, které si můžete připravit jednou a užívat si celý týden.

Autor: Anna Brooks, 21. října 2019 “

Pokud káva není vaše věc, výhody kofeinu můžete stále získat z hořké čokolády nebo čaje. Shutterstock; Thinkstock; Shutterstock

Většina lidí pije kávu z jednoho důvodu: Obsahuje kofein. Průměrný šálek kávy o objemu 8 uncí obsahuje asi 85 až 100 miligramů (mg) kofeinu a během zhruba 15 až 30 minut po dopoledním šálku joe se váš centrální nervový systém stimuluje a zůstane stimulován po dobu až šesti hodin .

Kofein může být nejoblíbenější drogou na světě. Podle Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv průměrný americký dospělý člověk spotřebuje přibližně 300 mg kofeinu denně.

Ale váš ranní šálek kávy může udělat víc, než jen probudit vás: Mohlo by to zlepšit vaše zdraví a pomoci vám žít déle – pokud pijete správné množství. Mnoho studií naznačuje, že kofein může pomoci předcházet několika chronickým onemocněním, včetně:

Diabetes typu 2. Studie z roku 2014 publikovaná v Diabetologia zjistila, že lidé, kteří během čtyř let denně zvýšili spotřebu kávy o více než jeden šálek, měli o 11 procent nižší riziko diabetu 2. typu než ti, kteří svůj příjem kávy nezvyšovali. Parkinsonova choroba. Studie na zvířecích modelech naznačují, že kofein může zabránit ztrátě nervových buněk produkujících dopamin, jehož nízká hladina je považována za příčinu Parkinsonovy choroby. Přestože výzkum pokračuje, některé studie u mužů zjistily, že muži, kteří pijí více kávy nebo jiných kofeinovaných nápojů, mají menší pravděpodobnost vzniku Parkinsonovy choroby. U žen je to méně jasné, ale jedna studie publikovaná v časopise Movement Disorders v roce 2012 zjistila, že ochranný účinek kofeinu se nemusí vztahovat na ženy, které užívají hormonální substituční terapii. Alzheimerova choroba. Studie z roku 2014 publikovaná v Nature Neuroscience zjistila, že kofein má pozitivní vliv na dlouhodobou paměť. Výzkum ukázal, že kofein posiluje určité vzpomínky po dobu nejméně 24 hodin po konzumaci. Kofein může také snížit otoky v mozku a výzkum zahrnující myši ukazuje, že kofein snižuje hladinu typu bílkoviny, která se hromadí v mozku lidí s Alzheimerovou chorobou. Rakovina. Podle Světového fondu pro výzkum rakoviny existují důkazy, že pravidelná konzumace kávy nezvyšuje riziko rakoviny. Pravidelné pití kávy může ve skutečnosti snížit riziko některých typů rakoviny, jako je rakovina tlustého střeva a rakovina jater. Srdeční choroba. Studie zkoumající souvislost mezi kofeinem, kávou a srdečními chorobami přinesly podle American Heart Association (AHA) rozporuplné výsledky. Ačkoli je zřejmé, že kofein stimuluje centrální nervový systém, uvolňuje volné mastné kyseliny z tukové tkáně a zvyšuje močení, zůstává nejasné, zda pomáhá chránit vaše srdce. AHA poznamenává, že mít až dva šálky kávy denně se nezdá být škodlivé.

SOUVISEJÍCÍ: Nejlepší (a nejzdravější) šálek kávy: Mohlo by to všechno být v metodě vaření?

Nemáš rád kávu? Kofein je také přítomen v čaji a čokoládě. Studie z roku 2013 publikovaná v Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care zjistila, že pití čaje, zejména zeleného, ​​je spojeno s výrazně nižším rizikem mrtvice, cukrovky a deprese. Čaj může také pomoci zlepšit kontrolu krevního cukru, hladiny cholesterolu, břišní obezitu a krevní tlak, odhalil výzkum.

Uvedení kofeinu v perspektivě

Pokud uvažujete o tom, že byste si kvůli dlouhověkosti nalili další šálek kávy, pamatujte: Přínosy pro zdraví převažují nad zdravotními riziky, pokud pijete kávu s mírou – asi tři šálky denně. Pití příliš velkého množství kávy může způsobit vedlejší účinky, jako je zvýšení srdeční frekvence, potřeba močit a pocity neklidu. Mezi další negativní vedlejší účinky příliš velkého množství kofeinu patří:

Rizika těhotenství. Kofein prochází placentou a vstupuje do plodu, kde je metabolismus pomalý. Studie zkoumající souvislost mezi vysokými dávkami kofeinu a potratem mají protichůdné výsledky, uvádí Americká asociace těhotenství (APA). Obecně bylo zjištěno, že omezení příjmu kofeinu na 150 až 300 mg nemá negativní vliv na těhotenství, radí APA. Nadměrné kofeinové reakce. Příliš mnoho kofeinu může způsobit třes, pocení, zrychlené dýchání, pálení žáhy, nespavost, bolesti hlavy, nervozitu, závratě, potíže se soustředěním a ztrátu kontroly jemných svalů. Abstinenční příznaky kofeinu. Pokud pijete příliš mnoho kávy, můžete si vůči účinkům vybudovat toleranci. Jinými slovy, stanete se závislými. Náhlé stažení z kofeinu může způsobit bolest hlavy, ospalost a podrážděnost. Nejlepší způsob, jak se zbavit návyku, je postupně snižovat příjem kofeinu.

Mary Elizabeth Dallas také přispěla k této zprávě.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v dlouhověkosti

8 skvělých míst pro zdravý a šťastný důchod

Jedním z nejlepších způsobů, jak proměnit své sny o odchodu do důchodu, je vybrat si správné místo k životu. Zde je osm potenciálních míst pro odchod do důchodu, kde. . .

Od Vanessy Caceresová, 15. března 2019

Studie ukazuje, že těchto 5 zdravých návyků může vašemu životu přinést více než deset let

Harvardský výzkum zjistil, že zdravější životní styl může prodloužit délku života ve věku 50 let o 14 let u žen a 12 let u mužů.

Od Briana Mastroianni 9. května 2018

10 nejlepších lží, které říkáme našim lékařům

Malá bílá lež nemůže ublížit, že? Pokud jde o vašeho lékaře, mohli byste ublížit svým nejlepším vyhlídkám na dlouhý a zdravý život.

Od Wyatt Myers, 12. března 2015

Dieta a cvičení mohou zvrátit stárnutí buněk, tvrdí studie

Podle nové studie mohou úpravy zdravého životního stylu ve skutečnosti zvrátit stárnutí buněk.

Od Amir Khan 16. září 2013

8letý by mohl skrývat biologickou nesmrtelnost

Osm let po jejím narození ji rodiče Gabby Williams stále krmí a mění jí plenku kvůli záhadnému stavu, který ji udržuje navždy mladou.

Od Mollie Bloudoff-Indelicato 19. srpna 2013

Jak se dožijete 100? Ne tím, že půjdu do posilovny

Do 30. listopadu 2012

3 způsoby vaření, které vám mohou pomoci žít déle

Do 19. listopadu 2012

Cvičení, která vám mohou prodloužit roky

Jít po schodech, plavat a cvičit jsou jen tři způsoby, jak si prodloužit životnost.

Od Huff Post 23. července 2012

Může váš měsíc narození určit vaši životnost?

Studie publikovaná v časopise Journal of Aging Research zjistila, že lidé narození na podzim mají vyšší pravděpodobnost dosažení 100 ve srovnání s lidmi narozenými. . .

Do 17. července 2012

Jíst právo na prodloužení života

Udržování zdravé výživy a zaměření na správnou výživu vám může prodloužit život o několik let.

Od Amy Paturel, 5. srpna 2008 “

Odvolání FDA, které se zpočátku vztahovalo pouze na červenou cibuli, se od té doby rozšířilo také na bílou, žlutou a sladkou žlutou cibuli. Zhang Bo/Stocksy

Zkontrolujte si ledničku: Pokud existuje cibule, může být součástí velkého odvolání vydaného tento týden z obav z kontaminace salmonelou.

Dobrovolné stažení, vyhlášené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) 1. srpna 2020, zahrnuje červenou, žlutou, bílou a sladkou žlutou cibuli distribuovanou společností Thomson International Inc. z Bakersfield, Kalifornie, od 1. května 2020 do přítomný ve Spojených státech a Kanadě.

Velkoobchodníci, restaurace a maloobchodní prodejny obdrželi cibuli v kartonech a pytlích pod různými značkami, včetně Thomson Premium, TLC Thomson International, Tender Loving Care, El Competitor, Hartley’s Best, Onions 52, Majestic, Imperial Fresh, Kroger, Utah Onions, a Food Lion.

Pokud máte cibuli pod kterýmkoli z těchto jmen, nebo si nejste jisti, odkud jsou, vyhoďte je, radí FDA. Agentura také podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje umýt a dezinfikovat všechny povrchy, které mohly přijít do styku s cibulí nebo jejím obalem, jako jsou desky, lednice, nože a prkénka.

«Pokud má někdo dotazy, měl by se určitě obrátit na zdroj, kde si koupili cibuli, nebo na místní zdravotní oddělení, protože obvykle mají aktuální informace o odvolání,» navrhuje Jeff Nelken, odborník na bezpečnost potravin ve Woodland Hills v Kalifornii.

CDC navíc doporučuje zkontrolovat, odkud cibule pochází z potravin, jako jsou saláty, sendviče a zábaly vyrobené v restauracích a obchodech s potravinami. Někteří jedinci, kteří v této epidemii onemocněli, hlásili, že jedí čerstvě připravená jídla.

SOUVISEJÍCÍ: Některé šarže metforminu stažené z důvodu potenciální kontaminace NDMA

Téměř 400 lidí onemocnělo a očekává se, že stoupnou čísla

Ke dni 3. srpna bylo podle údajů CDC hlášeno 396 případů, včetně 59 hospitalizací ve 34 amerických státech. Podle Kanadské agentury pro veřejné zdraví je v Kanadě 120 potvrzených případů.

«Toto je již největší ohnisko otravy potravinami v roce 2020,» říká Jory D. Lange Jr., národní právník pro bezpečnost potravin a odborník na bezpečnost potravin v Houstonu, který předpovídá, že bude pravděpodobně nadále růst.

Počínaje 21. červencem začal Lange a jeho tým telefonovat ohledně cibule a salmonely. Ke 3. srpnu obdrželi více než 50 hovorů od lidí z celých Spojených států a Kanady, kteří se obávají o svou cibuli, říká. Z těchto lidí bylo více než tucet nemocných. Lange a David Sugarman, zmocněnec pro ochranu spotřebitele v Portlandu ve státě Oregon, podali ve Spojených státech první federální žalobu na vypuknutí cibule salmonely.

SOUVISEJÍCÍ: Podrobný průvodce česnekem

Sledujte příznaky salmonel, které mohou trvat až týden

Ti, kteří onemocní salmonelou, obvykle do šesti hodin až šesti dnů po infekci zaznamenají průjem (který může být krvavý), horečku a žaludeční křeče. Příznaky, které někdy také zahrnují nevolnost, zvracení nebo bolest hlavy, trvají přibližně čtyři až sedm dní. Většina lidí se zotaví z infekce salmonelou bez antibiotik, ale léčba se doporučuje osobám s vážným onemocněním, oslabeným imunitním systémem, dospělým starším 50 let se zdravotními problémy, kojencům (děti mladší 12 měsíců) a dospělým ve věku 65 let a starších. Pokud pociťujete příznaky expozice salmonele a jste členem rizikové skupiny, obraťte se na svůj zdravotnický tým.

Odvolání původně obsahovalo pouze červenou cibuli. Poté byl rozšířen o další druhy cibule. «U nemocí je v tuto chvíli vozidlo, které se vyšetřuje nejvíce, červená cibule,» říká Benjamin Chapman, PhD, profesor a specialista na rozšíření bezpečnosti potravin na Státní univerzitě v Severní Karolíně v Raleighu.

«Stažení se rozšířilo, protože ostatní cibule jsou na stejné balicí lince,» říká.

Ačkoli vyšetřování ohniska pokračuje, Dr. Chapman má podezření, že kontaminace začala ve výrobním procesu a na cibulových polích a byla zhoršena během balení. Cibule je balena v suchém prostředí, kde mohou přetrvávat salmonely a další patogeny, vysvětluje.

«Je to jedinečné ohnisko, protože červená cibule není potravinou, kterou jsme v minulosti viděli spojenou se salmonelou,» říká Chapman. «Jsem si vědom jiných druhů cibule kontaminovaných v minulosti v restauracích, ale ne červené.» ”

SOUVISEJÍCÍ: Podrobný průvodce bolestí břicha

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější ve stravě Výživa

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021

Dieta HMR: Recenze plánu řízení hmotnosti, náklady, jídlo a další

Od Jessicy Migala 20. dubna 2021

Jaké jsou výhody rybího tuku pro paměť?

Jíst stravu bohatou na ryby je prospěšná pro váš mozek a zachování dlouhodobých kognitivních funkcí. Zda doplňky mohou přinést stejný přínos, je hodně. . .

Od Jessicy Migala 19. dubna 2021

5 výhod doplňků vitaminu C.

Vitamín C lze nalézt v mnoha potravinách, ale doplnění větších dávek vitaminu nabízí další výhody.

Od Moiry Lawlerové, 5. dubna 2021

7 Potenciální výhody přidání česneku do vašich receptů a jídel

Česnek není jen skvělý pro nanovein kontraindikace zvýraznění chuti vašich oblíbených jídel – může být prospěšný pro vaše zdraví.

Od Jessicy Migala 1. dubna 2021

10 kreativních způsobů, jak vařit s quinoou

Quinoa často hraje roli superpotravinového pomocníka ke zdravým hlavním jídlům, ale toto semínko toho dokáže mnohem víc.

Kofein může být nejoblíbenější drogou na světě

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.

ACEPTAR
Aviso de cookies